Duyuru ;

2009-08-20 16:00:00
DİRENİŞİN ŞENLİĞİNE BEKLİYORUZ!

direnistanbul-logo

Çok uluslu kapitalist şirketlerin, devletlerin temsilcileri ve bürokratları, milyarlarca insanın hayatını karartacak kararlar alacakları IMF (Uluslararası Para Fonu) ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantısı nedeniyle 6-7 Ekim 2009 tarihinde İstanbul’da olacaklar.

Yoksul milyarlar ve üzerinde yaşadığımız gezegenin geleceği için sömürü zincirine bir halka daha eklemekten başka bir işe yaramayan ekonomik paketlerin, yapısal uyum koşullarının, kemer sıkma politikalarının ve yeniden yapılandırmaların konuşulacağı, kapitalist egemenlerin çıkarını korumak adına yapılacak bir zirve toplantısı daha…

Yaşanan bunca deneyim açık bir şekilde göstermiştir ki (Arjantin, Jamaika, Ekvador, Nijerya, Kenya vs.) uygulanan IMF ve Dünya Bankası politikalarının insanlara yoksulluktan ve sömürüden başka bir getirisi yoktur ve olamaz. Kapitalizmin küreselleşmesinin başlıca mimarlarından olan IMF ve Dünya Bankası, kentsel dönüşüm politikaları (soylulaştırma) ile yoksulların evlerinden ve yaşam alanlarından sürgün edilmelerinden; yaşamın en temel unsuru olan suyun özelleştirilerek bir avuç şirketin ipoteği altına alınmasından; uygulanan tarım politikalarıyla yerel üreticinin küresel kapitalist patronlara mahkum edilmesinden; yeni istihdam yasalarıyla çalışanların zincirlerine yeni halkalar eklemekten birinci dereceden sorumlu aygıtlardır.

13.000 soyguncu ve bunları korumak için emir almış daha fazla sayıda kolluk kuvveti o günlerde aramızda dolaşıyor olacaklar. Büyük bir olasılıkla da günlerimizi cehenneme çevirecekler! Aramalar, kimlik sormalar, yolları kapamalar, çit örmeler vs..

Gelin hep beraber bu günlerde biz onların yaşamını cehenneme çevirelim. Bizim şenliğimiz, onların kabusu olsun!

1 – 8 Ekim arasında IMF ve Dünya Bankası’na karşı çeşitli eylemler, söyleşiler, film gösterimleri, sergiler, atölye çalışmaları, konserler organize etmeyi istiyoruz. Başka ülkelerden ve şehirlerden geleceklerin barınma ihtiyaçları karşılanacaktır. Organizasyonları ve etkinlik hazırlıklarına katılmak isteyenler iletişim bilgileri üzerinden bizimle temasa geçebilirler. Ayrıca yapılan hazırlık çalışmaları hakkında düzenli bilgi edinmek isteyenler periyodik olarak güncellenecek web sitemizi ziyaret edebilirler.

Direnişin şenlikli günlerinde uluslararası dayanışmayı yükseltmek umuduyla!

 

Küresel Sermayeye Karşı Halkların Özerkliği! Ulusal ve Uluslararası Sermayeye Karşı Çığlığa- Sen de Bir Ses Ver!

direnistanbul-logoz

Çağrı Metnini İndir

imf-cagri-metni.doc (sağ tık “Farklı Kaydet”)

imf-cagri-metni.pdf (sağ tık “Farklı Kaydet”)

Alternatif Link:

imf-cagri-metni.doc

imf-cagri-metni.pdf

Logoyu İndir

direnistanbul-logo.zip (siyah ve beyaz arkafonlu hali ve illustrator dosyası içinde)

direnistanbul-logo.pdf

resistanbul-logo.pdf

direnistanbul-logo-01logo.pdf

berxwedanstenbul.pdf

 

İletişim Bilgileri;

http://direnistanbul.wordpress.com/ (Türkçe)

http://resistanbul.wordpress.com/ (English)

direnistanbul@gmail.com


0
0
0
Yorum Yaz